Հիմնադրման պահից ի վեր ԺԱՏԿ-ն դարձել է Հայաստանի առաջատար վերլուծական կենտրոններից մեկը՝ համագործակցելով թե՛ տեղական, թե՛ միջազգային գործընկերների հետ՝ տեղեկացված քաղաքականություն մշակելու համար։ Մեր հետազոտություններն ու վերլուծությունները լայնորեն մեջբերվում են միջազգային մամուլում, և մեր առնվազն երեք փորձագետներ արդեն իսկ մեջբերվել են խոշոր միջազգային լրատվամիջոցներում։ Մենք ոչ թե անձ-կազմակերպություն ենք, այլ՝ թիմ, որը նվիրումով աշխատում է Հայաստանի ժողովրդավարական և անվտանգ ապագայի համար։
2023 թվականին Արցախում տեղի ունեցած էթնիկ զտումից հետո ԺԱՏԿ-ն ակտիվորեն աշխատում է Արցախից տեղահանված հայերի ինտեգրման ուղղությամբ Հայաստանում։ Մեր թիմին միացել են երկու փորձագետ Արցախից, որոնք առանցքային դեր են ունեցել ինչպես անվտանգության վերլուծության, այնպես էլ փախստականներին աջակցելու գործում։
2024 թվականի սեպտեմբերին, երբ ԱՄՆ-ի Հելսինկյան հանձնաժողովը Հայաստանի ժողովրդավարական զարգացման և արտաքին սպառնալիքների վերաբերյալ կոնգրեսական լսումներ կազմակերպեց, ԺԱՏԿ-ն հայաստանյան միակ կազմակերպությունն էր, որի ներկայացուցիչը հրավիրվեց փորձագիտական ելույթ ունենալ։ Սա ընդգծում է մեր աշխատանքի արժանահավատությունն ու ազդեցությունը ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային մակարդակներում։
Ինչպե՞ս կարող եք օգնել
Ձեր ներդրումը թույլ կտա մեզ շարունակել մեր կարևոր գործունեությունը այս վճռորոշ պահին։ Ձեր աջակցությամբ մենք կկարողանանք՝
✅ Պահպանել մեր փորձագիտական թիմը և շարունակել մեր հետազոտական գործունեությունը
✅ Շարունակել բարձր ազդեցություն ունեցող վերլուծություններ պատրաստել Հայաստանի ժողովրդավարական ուղեգծի և անվտանգության վերաբերյալ