ԺԱՏԿ երկօրյա ռազմավարական պլանավորման սեմինար արցախցի փախստականների համար
Ժողովրդավարության և անվտանգության տարածաշրջանային կենտրոնը օգոստոսի 29-30-ը «Ամրապնդելով արցախցի փախստականների ժողովրդավարական ներգրավումը» ծրագրի շրջանակում Դիլիջանում կազմակերպեց երկօրյա ռիթրիթ՝ ռազմավարական պլանավորման նպատակով։ Միջոցառմանը ներկա էին գտնվում ծրագրի շրջանակում անցկացված հինգ աշխատարաններին մասնակցած խմբերի ներկայացուցիչները։
Երկօրյա հանդիպման ընթացքում մասնակիցներն ամփոփեցին ծրագրի արդյունքները, քննարկեցին հետագա համագործակցության հնարավորություններն ու նախաձեռնությունները։ Նրանք նաև հնարավորություն ունեցան ընդլայնելու իրենց գիտելիքները արհեստական բանականության գործիքների կիրառման, աշխատանքի որոնման և դիմելու առանձնահատկությունների, ինչպես նաև դրամաշնորհների հայթայթման վերաբերյալ։
Որպես բանախոսներ հանդես եկան լրագրող Հայկ Հովհնանիսյանը, մարդկային ռեսուրսների մասնագետ Աննա Հայրապետյանը և ֆոնդհայթայթման մասնագետ Տաթևիկ Թադևոսյանը։

On August 29–30, the Regional Center for Democracy and Security organized a two-day retreat focused on strategic planning as part of the “Enhancing Democratic Inclusion of Nagorno-Karabakh Refugees” project. The event brought together representatives of the groups that participated in the five workshops organized within the framework of the project.
During the two-day meeting, participants reviewed the project’s results and discussed opportunities for further cooperation and joint initiatives. They also had the opportunity to expand their knowledge of using artificial intelligence tools, the specifics of job searching and applications, and fundraising opportunities.